Too Good To Go apka: A win-win solution for food lovers and the planet
ShareFood43 to aplikacja mobilna, która pozwala wdrażyć w życie ideę zero waste. Działa podobnie jak apka Too Good To Go, ale w przeciwieństwie do niej przeznaczona jest bardziej dla osób indywidualnych niż dla firm. Może być więc pomocnym narzędziem dla każdego, komu bliski jest freeganizm (czyli antykonsumpcyjny styl życia, polegający na ograniczaniu udziału w konwencjonalnej ekonomii). Jak mówi założyciel apki Marek Kozłowski, cytowany przez serwis brandsit.pl, pomysł na nią powstał w czasie, w którym z powodu licznych wyjazdów i podróży musiał wyrzucać sporą część dobrego jedzenia do kosza.
Jeżeli czas ma być tak dokładny jak w szwajcarskim zegarku, to pogoda musi być tak dokładna, jak w MeteoSwiss. Ta aplikacja to must-have każdego poranka. Szkoda nawet otwierać zasłony i patrzeć na niebo, bo i tak apka ma lepsze prognozy, niż sama Matka Natura.
too good to go apka
Ta apka jest równie szwajcarska, jak szwajcarskie ubezpieczenia. Na wszelki wypadek lepiej wiedzieć, co czyha w krzakach obok. Jak wybuchnie elektrownia jądrowa, to na pewno dowiesz się o tym z tej apki.
Ostatnio apka została wyposażona w nowe ficzersy (czyli funkcje), angażując osoby z Twojej listy kontaktowej, jeżeli w odpowiednim momencie nie dasz sygnału, że żyjesz. Na przykład, jeżeli dziadek mieszka samotnie w chatce w górach i codziennie o 10 rano nie odpiknie w telefonie przycisku, zostaniesz powiadomiony o tym fakcie zarówno Ty, jak i Rega.
Szwajcaria to potęga segregacji surowców wtórnych, ale jak ktoś nowy na dzielni i nie wie, gdzie się oddaje zeszłoroczne choinki, to może mieć problem. Z pomocą przychodzi ta prosta i oddana apka. Można zoomować swoje miasto, żeby zobaczyć, w jakim zakątku zbierane są które śmieci, albo też skorzystać z wyszukiwarki tego, co nas akurat najbardziej interesuje do wyrzucenia
Tutti i Ricardo to dwie największe i najczęściej używane platformy do sprzedaży rzeczy używanych. Osobiście częściej korzystam z tutti i muszę przyznać, że apka na telefon wygrywa funkcjonalnością ze stroną internetową. Mniej, prościej, szybciej. Zdjęcia przedmiotów można zrobić telefonem i od razu załadować, cały proces wystawiania na sprzedaż dla opanowanego w klikaniu palcem trwa 2-3 minuty.
Za pomocą wywodzącej się z Danii aplikacji użytkownicy kupują w atrakcyjnych cenach pełnowartościowe, a niesprzedane w określonym czasie produkty czy posiłki. W aplikacji jest mapka z zaznaczonymi współpracującymi lokalami oraz podane są godziny, w których można w każdym z nich można skorzystać z oferty danego dnia.